Bron za Slovenijo na Evropskem prvenstvu osvojila Ela Petan

Ela Petan na Evropskem prvenstvu Tampere

Ela Petan članica kluba KK Fight Club Shony je v karateju osvojila Bron za Slovenijo na Evropskem prvenstvu

Ela z medaljo

Evropsko prvenstvo v karateju 2021 za kadete, mladince in mlajše člane

Od 20. do 22. avgusta je na Finskem v mestu Tampere potekalo Evropsko prvenstvo v karateju 2021 za kadete, mladince in mlajše člane. Na evropskem prvenstvu je nastopilo 1046 tekmovalcev iz 45 evropskih držav, med njimi tudi 28 članska reprezentanca Slovenije. Slovenska reprezentanca je osvojila 2 peti in dve sedmi mesti, najboljšo uvrstitev in hkrati edino odličje Sloveniji, pa je priborila Ela Petan.

Ela Petan je predstavljala Slovenijo v kategoriji borbe mladinke do 53kg.

Ela v bojni opremi

Ela je v 1/16 finala z 2:1 premagala predstavnico Severne Makedonije Aliu Rudino, v osmini finala z 2:0 Nizozemko Lyano Kaewborisutovo, v četrfinalu s kar 6:1 Turkinjo Kubro Yazici. V polfinalu pa se je srečala z Mio Bitch iz Nemčije od katere je izgubila. Sledil je repasažni boj za bron z reprezentantko BiH, Emino Sipović, Ela se je borila zelo odločno in zbrano ter zasluženo zmagala z 2:1 in osvojila bron.

Upoštevajoč dejstvo, da na Evropskih prvenstvih lahko nastopa le po en predstavnik vsake države, je dosežek izjemen in nedvomno potrjuje dobro delo, hkrati pa obeta mladi tekmovalki Eli Petan iz Brežic svetlo športno pot.

Ela Petan na podelitvi medalj

Mlada karateistka Ela Petan

Mlada karateistka Ela Petan je trenutno na svetovni rang lestvici rangirana na 7. mesto, po zadnjem dosežku, bo po lestvici zagotovo poskočila za nekaj mest. Po zelo napornih pripravah na prvenstvo, čaka Elo krajši odmor, že v mesecu septembru pa nastop na svetovnem pokalu v Istanbulu.

Čestitamo vsem Slovenskim karateristom za njihove rezultate. In jim želimo še veliko športnega uspeha naprej.